PhDr. Katarína Szabados (Filasová)

Reference mých klientů

 

"S Katarínou Filasovou spolupracovala ING Česká republika na rozvojovém programu Management Trainee Program, který je určen pro talentované absolventy VŠ. Katarína pracovala jako externí konzultant a kouč nejen pro Trainees, ale i pro dvě nové kolegyně v HR. Cílem koučování bylo sebepoznání, posun v oblasti interpersonálních dovedností a stanovení dalších rozvojových cílů.

U Kataríny Filasové si cením nejvíce profesionality, schopnosti individuálního přístupu k jednotlivým účastníkům a konkrétních doporučení. Ve spolupráci bych s ní chtěla pokračovat i v budoucnosti a jako kouče pro zaměstnance i management ji mohu doporučit."

Eva Koubíková, talent Manager ČR/SR, ING Česká republika

  

"Z mojí původní myšlenky vyhledat pomoc u odborníka, který mi pomůže úspěšně zhubnout, se po první návštěvě u Kataríny stalo něco, pro mě překvapivého. Myslela jsem, že mým hlavním problémem je nedisciplinovanost a nechuť dodržovat určitá pravidla a omezení, které samozřejmě s životem souvisí. Zjistila jsem však, že mým problémem k osobní spokojenosti není má nadváha, to byl až důsledek. Měla jsem neuvěřitelný chaos v osobním životě a pocitech a každý pocit nespravedlnosti a nejistoty, který mě někde přepadl, jsem zaháněla jídlem.

Výsledek našich schůzek bych popsala asi takto. Za ten skoro rok, co ke Kataríně chodím - jsem zhubla o víc jak 10kg bez nějakých větších obtíží, jednoduše nebyl důvod se přejídat - uspořádala pracovní vztahy s finančním oceněním - ale přesto jsem mimochodem zjistila, že mě moje práce v této podobě nebaví a vůbec na to nemá vliv, jak moc jsem ve svém oboru úspěšná a nebo finančně spokojená, ale i to se může stát a já to považuji za úspěch a šanci do budoucna najít sama sebe i v pracovním poli - urovnala si partnerský život, vdala se a otěhotněla - a především se po většinu času cítím spokojená a šťastná"

Eliška Dvořáková, Mistryně ČR v nail-designu

 

"S Katarínou jsem se potkala díky doporučení své blízké přítelkyně. Jsem od jak živa netrpělivá a čekala jsem zázraky na počkání, což se samozřejmě nekonalo, ale po několika měsících setkávání chci Kataríně poděkovat a smeknout před ní, neboť naslouchala, analyzovala a pomáhala mi v různorodých momentech a stavech, které se mi někdy zdály až na hranici zvládnutelnosti. Pokud někdo chce sám se sebou něco udělat, přiznat si věci, které se snad opravdu nikomu neříkají a hluboce důvěřovat svému průvodci, doporučuji vám všem právě Katarínu. Díky ní se mohu soustředit na svůj život a současnost bez balvanů z minulosti. Děkuji!"

Manažerka umělců, Aura-Pont

 

"Rozhodnout se pro změnu byl pro mě vstup do vnitřního světa. Ten vnější svět jsem do té doby znal, podrobně jsem ho pozoroval, díval jsem se na věci z mnoha úhlů, porovnával je a zjišťoval, jak je mohu změnit. Netušil jsem však, jak jsem slepý k tomu, co cítím. Jakmile jsem se odhodlal otevřeně si povídat s Katarínou, došlo mi, že se procházím svým světem s větší odvahou. Katarína mi byla skvělou průvodkyní s baterkou tam, kde jsem si sám předtím zhasl."

Lumír Kajnar, graficky designér

 

"Díky spolupráci s Katarínou jsem si uvědomila věci, na které bych jinak sama pracně přicházela dlouhou dobu nebo je neviděla vůbec. Každým sezením více poznávám sama sebe a to mě posouvá blíže k tomu být člověkem, kterým být chci."

Nikola L., PR Consultant

 

"Jmenuji se Čeněk Vaníček a jsem spolumajitelem servisní organizace, která provádí servis výpočetní techniky. Naše firma byla založena v roce 1990 a má v současnosti 65 zaměstnanců a 4 pobočky v České republice. Ve firmě jsme začínali ve třech. Pracoval jsem snad na všech pozicích, technikem počínaje a ředitelem konče a vytvářel jsem i další pracovní pozice.

Během uplynulých 18ti let jsem se zúčastnil celé řady školení nejrůznějších druhů, od odborných technických, přes metodická, účetní a manažerská. V manažerských kurzech jsem se naučil mnoho způsobů jak postavit firmu a jak ji stabilizovat během jejího růstu a jak vést zaměstnance. Školení byla pořádána těmi nejzvučnějšími agenturami a školili mě velmi dobří lektoři.

Zhruba před 4 lety jsem se u jedné zvučné agentury zúčastnil velmi dobrého školení jak vést středně velkou organizaci. Školení bylo velmi dobré a na závěr mi bylo nabídnuto individuální vedení, které obsahovalo testování osobních dovedností, vlastností a zhotovení profilu osobnosti. Z této analýzy mi pak byl sestaven plán osobního vzdělávání a studia. Po cca 2měsíčním úsilí jsem se dozvěděl, kolik toho musím v řídící práci změnit a hlavně jak já se mám změnit aby výsledky mé práce byly ještě lepší a úspěšnější. Nicméně mě i přes toto řídící práce čím dál míň těšila a zajímala.

Přibližně v té době jsem dostal doporučení na Katku Filasovou. Šel jsem k ní s nejasnou představou toho, co chci. Byl jsem nespokojený s tím, jak žiji, s tím jak nezvládám svůj pracovní a osobní život a jak mě moje práce neuspokojuje. Cítil jsem se nervózní a podrážděný. Během našich rozhovorů jsem pomalu začal přicházet na to, co mi v mé práci vadí a z co je příčinou mé nespokojenosti. Pochopil jsem co to je osobní přístup ke klientovi, není to jen vyplnění dotazníků, není to tabulkové vyhodnocení testů a doporučení dalších a dalších školené, ale poměrně podrobné probírání Vašich způsobů uvažování, Vašeho chování, Vašeho vnímání věcí a dějů kolem. K tomu jsou pak analyzovány Vaše osobní a jedinečné algoritmy reakcí a řešení situací.

Výsledek pak tedy není to, že Vy se přizpůsobíte nějakému učení a metodě, ale že Vy sami si tu metodu vytvoříte pro sebe a podle sebe. Tak abyste se v ní cítili dobře a aby Vás pak vaše práce těšila a přinášela Vám pocit uspokojení a radosti."

Čeněk Vaníček, spolumajitel servisní organizace, která provádí servis výpočetní techniky

 

Nová reference